Arthrotec jako lek poronny?

PytaniaKategoria: tabletki poronneArthrotec jako lek poronny?
Daria11 zapytał 2 lata temu

Witam, potrzebuję informacji na temat tabletek na poronnych. Znalazłam informację, że lek o nazwie Arthrotec działa też jako środek poronny? Czy jest to prawda? Ponoć można go stosować do 9 tygodnia. Udało mi się zdobyć receptę lecz nie jestem pewna czy wykupować go.

2 odpowiedzi
Best Answer
Virtu1 odpowiedział 2 lata temu

Można stosować, ale zabieg samym Arthoteckiem to znaczy misoprostolem (mizoprostolem) nie daje dużej skuteczność o ile się nie mylę mniej niż 80%. W dodatku z tego co udało mi się doczytać ten lek, który posiadasz posiada w sobie substancje przeciwbólowe, które można przedawkować. To nie jest czysty misoprostol. Arthrotec zawiera diclofenak, który jest dość silnym lekiem przeciwbólowym. Ponadto do tego zabiegu potrzebujesz, aż 12 tabletek Arthrotec pomyśl ile przyjmiesz tego leku przeciwbólowego. Ja na Twoim miejscu poszukał bym zestawy składającego się z mifepristone i misoprostolu. Daje o wiele większą skuteczność i nie zawiera leków przeciwbólowych.

Borysik odpowiedział 2 lata temu

Zgodzę się z poprzednikiem ze zmniejszoną skutecznością. Ale arthrotec posiada w środku twardy rdzeń właśnie z tym lekiem przeciwbólowym diclofenak. Wiec można trzymać bo pod językiem do rozpuszczenia się misoprostolu i po prostu wypluć ten rdzeń i po sprawie.

Twoja odpowiedź

0 + 5 =