Jak nazwyają się tabletki wczesnoporonne i czy można je stosować do 9 tygodnia?

PytaniaKategoria: QuestionsJak nazwyają się tabletki wczesnoporonne i czy można je stosować do 9 tygodnia?
Rela zapytał 1 rok temu

Szukam sposobu na usunięcie ciąży w 9 tygodniu. Czy tabletki poronne to to samo co tabletki wczesnoporonne? Jak nazywają się te tabletki wczesnoporonne chodzi mi o nazwę, żebym mogła kupić w aptece. Jeśli ktoś kupował to w jakiej cenie i czy była potrzebna recepta na takie leki?

2 odpowiedzi
Adri odpowiedział 1 rok temu

Tabletki poronne to to samo co tabletki wczesnoporonne. Są to jednak nazwy potoczne, wlasciwie to nazwy dwóch leków mifepristone i misoprostol. W Polskiej aptece nie są one dostępne nawet z recepta. Jeżeli szukasz tabletek poronnych w internecie to najlepszym źródłem jest internet przy czym uważaj i rozważnie wybierz sklep internetowy bo nie trudno trafić na oszusta. Cena takich tabletek powinna być w okolicach 400 zł plus koszty przesyłki.

Zbynio odpowiedział 1 rok temu

Są dostępne w polskiej aptece. To znaczy jeden składki tego zestawu poronnego jest dostępny – Misoprostol (Mizoprostol). Leki które zawierają tą substancję to Arthrotec oraz Cytotec. Są to tabletki na receptę.
Co do Mifepristone, tego w Polsce nie dostaniesz. Tylko szpitale dysponują. Co nie zmienia faktu, że możesz je kupić w aptekach/sklepach internetowych.
Mimo, iż możesz przeprowadzić zabieg samym Misoprostolem odradzam – skuteczność około 80%. Był tutaj już podobny temat poszukaj.

Twoja odpowiedź

11 + 0 =